ÜRÜNLER & ÖZEL ÇÖZÜMLER
ELEKTRİKLİ VİDALI KOMPRESÖRLER GRUBU
Elektrikli Küçük Kapasiteli Tank Üstü Vidalı Kompresörler Elektrikli Vidalı KompresörlerElektrikli Devir Ayarlı Vidalı KompresörlerElektrikli Yağsız Vidalı Kompresörler

 

VİDALI HAVA KOMPRESÖRLERİ POZİTİF YER DEĞİŞTİRMELİ (DEPLASMANLI) KOMPRESÖRLERDİR. EN YAYGIN KULLANILAN VİDALI HAVA KOMPRESÖRLERİ, TEK KADEMELİ, YAĞ VEYA SU ENJEKSİYONLU, HELİSEL VE SPİRAL LOBLARI VE YİVLERİ (ÇIKINTI VE OYUKLARI) OLAN BİR ÇİFT (ERKEK VE DİŞİ) ROTORDAN OLUŞAN VİDA  KULLANARAK YAPILAN KOMPRESÖRLERDİR. EMME VE ÇIKIŞ VALFLERİ YOKTUR.  BU ÜNİTELER, ESAS OLARAK, VİDA ROTORLARI VE ROTORLAR İLE VİDA GÖVDESİ ARASINDAKİ BOŞLUKLARI KAPATMASI İÇİN VİDA İÇİNE ENJEKTE EDİLEN (PÜSKÜRTÜLEN) YAĞ VEYA SU VASITASIYLA SOĞUTULUR (VE VİDA İÇİNDE ISINAN YAĞ VEYA SU ,HAVA VEYA SU SOĞUTMALI YAĞ VEYA SU SOĞUTUCUSUNDAN GEÇİRİLEREK SOĞUTULUR).  

KOMPRESÖR İÇİNDE YAĞ VEYA SU VASITASIYLA SOĞUTMA YAPILMASININ SONUCUNDA, ÇALIŞAN PARÇALARIN ÇALIŞMA SICAKLIĞI HİÇBİR ZAMAN AŞIRI YÜKSEK DEĞERLERE ÇIKMAZ. VİDALI KOMPRESÖR,  BU ÖZELLİKLERİ DOLAYISIYLA, SÜREKLİ ÇALIŞABİLEN, HAVA VEYA SU SOĞUTMALI KOMPRESÖR PAKETİ/ÜNİTESİ OLARAK İMAL EDİLİR. 

BASİT DİZAYNI (TASARIMI) VE AŞINAN PARÇALARIN AZLIĞI, VİDALI HAVA KOMPRESÖRLERİNİN BAKIMININ, ÇALIŞTIRILMASININ KOLAY OLMASINI VE KURULUMUNUN  ESNEK (ÖZEL ŞARTLAR GEREKTİRMEDEN, KOLAYCA) YAPILABİLMESİNİ SAĞLAMAKTADIR. 

 

© 2017 SARMAK MAKİNA KOMPRESÖR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR. | GİZLİLİK POLİTİKASI