Ürünler & Özel Çözümler
Elektrikli Vidalı Kompresörler Grubu
Elektrikli Küçük Kapasiteli Tank Üstü Vidalı Kompresör Elektrikli Vidalı KompresörlerElektrikli Devir Ayarlı Vidalı KompresörlerElektrikli Yağsız Vidalı Kompresörler

 

Vidalı hava kompresörleri pozitif yer değiştirmeli (deplasmanlı) kompresörlerdir. En yaygın kullanılan vidalı hava kompresörleri, tek kademeli, yağ veya su enjeksiyonlu, helisel ve spiral lobları ve yivleri (çıkıntı ve oyukları) olan bir çift (erkek ve dişi) rotordan oluşan vida  kullanarak yapılan kompresörlerdir. Emme ve çıkış valfleri yoktur.  Bu üniteler, esas olarak, vida rotorları ve rotorlar ile vida gövdesi arasındaki boşlukları kapatması için vida içine enjekte edilen (püskürtülen) yağ veya su vasıtasıyla soğutulur (ve vida içinde ısınan yağ veya su ,hava veya su soğutmalı yağ veya su soğutucusundan geçirilerek soğutulur).  

Kompresör içinde yağ veya su vasıtasıyla soğutma yapılmasının sonucunda, çalışan parçaların çalışma sıcaklığı hiçbir zaman aşırı yüksek değerlere çıkmaz. Vidalı kompresör,  bu özellikleri dolayısıyla, sürekli çalışabilen, hava veya su soğutmalı kompresör paketi/ünitesi olarak imal edilir. 

Basit dizaynı (tasarımı) ve aşınan parçaların azlığı, vidalı hava kompresörlerinin bakımının, çalıştırılmasının kolay olmasını ve kurulumunun  esnek (özel şartlar gerektirmeden, kolayca) yapılabilmesini sağlamaktadır. 

 

© 2024 Sarmak Makina Kompresör Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Bütün Hakları Saklıdır. | Gizlilik Politikası KVKK
?
Best Replica Watches https://www.king-watches.cn


Replica Rolex Air-King
Replica Audemars Piguet Royal Oak Watch
Replica Richard Mille RM010
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver Replica
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Replica
Patek Philippe Grand Complication Replica
Patek Philippe Replica Watches
Richard Mille RM 011 Replica
Replica Richard Mille RM 055
Replica Rolex GMT-Master II Watch
Patek Philippe Nautilus Replica
Replica Patek Philippe Calatrava